سرمایه گذاری آنلاین در کسب و کارها

کسب و کار های آنلاین

کسب و کار های بر بستر سرمایه گذاری آنلاین

شرایط تورمی در ایران و افزایش هزینه‌ها زندگی در سال‌های اخیر سبب شده است تا بسیاری از افراد یا خانواده ها به سمت سرمایه‌گذاری جهت رشد درآمد بیشتر جذب شوند. تعریف اقتصادی سرمایه گذاری  یعنی خرید دارایی‌ هایی به امید اینکه در آینده سودده باشند یا بتوان از آن‌ها کسب درآمد کرد.

در حقیقت سرمایه گذاری به معنی تعهد پول خرید دارایی با هدف افزایش ارزش آن در آینده میباشد. دارایی‌ها انواع گوناگونی دارند و میتوانند به صورت فیزیکی (مثلا طلا، مسکن)  یا غیر فیزیکی (مثلا حق برند) باشند. با الهام گرفتن از سخن ارزشمند دارن هاردی در کتاب اثر مرکب میتوان گفت هر کاری که ما انجام بدهیم چه سرمایه گذاری چه هرکار دیگر نتیجه در اثر مرکب حاصل میشود یعنی در ابتدای کار نمیتوان توقع نتیجه خاصی از سرمایه گذاری داشت ولی با گذر زمان و عامل تورم در اقتصاد سالانه کشور قطعا دارایی که شما میخرید در سال‌های آتی ارزش بسیار بالاتری پیدا می‌کند.

 با گسترده شدن استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی و همچنین شرطی شدن کسب و کارها و تجارت‌ها به بسترهای آنلاین همین عامل موجب شده است که سرمایه گذاری و کسب اطلاعات خیلی سریعتر انجام شود. افزایش بازدهی در کسب و کارها و سرمایه گذاری ها و همچنین کاهش اتلاف انرژی و زمان از دیگر مزایای این نوع تجارت و سرمایه گذاری بر بسترهای آنلاین میباشد.که البته قدرت این بستر و تاثیر آن بر زندگی اشخاص روز به روز بیشتر می‌شود.

خرید کالا از فروشگاه های آنلاین بدون این که نیاز باشد به آنجا مراجعه حضوری داشته باشید و پرداخت وجه به صورت آنلاین از مزایای مهم تجارت و بسترهای آنلاین است. امروزه حتی خرید سهام، اوراق و سکه نیز از طریق اینترنت و به صورت آنلاین امکان پذیر است. بازار جدید ارزهای دیجیتال مانند ارز بیت کوین، اتریوم و غیره نیز روز به روز بیشتر از گذشته معامله می شوند. در نتیجه کسب و کار با سرمایه گذاری آنلاین مورد توجه عموم مردم قرار گرفته و بیشتر افراد با استفاده از اینترنت و فضای مجازی کسب و کار خود را رونق داده‌اند و توانسته اند سودهای عجیبی را در راستای کسب و کار خود بدست بیاورند.

 

کسب و کارهای آنلاین

 

انواع بازارها برای کسب و کار با سرمایه گذاری آنلاین

1- بازارهای قدیمی و سنتی: از نمونه بازارهای سنتی می توان انبار کردن محصولات و کالا با امید به این که قیمت آن افزایش پیدا کند، سرمایه گذاری در ساخت و ساز ساختمان، سرمایه گذاری در خرید و فروش طلا و سکه، سرمایه گذاری در خرید و فروش ارز و سرمایه گذاری در بانک را نام برد.

2- بازارهای جدید: از نمونه بازارهای جدید و کسب و کار با سرمایه گذاری آنلاین می توان به بازار سهام، اوراق با درآمد ثابت و صندوق های سرمایه گذاری اشاره کرد.

مطالب مهم دیگر
6 اصل ناگفته درمورد ماندگاری و بقای کسب و کار

3- بازارهای نوظهور: از بازارهای نوظهور نیز می توان سرمایه گذاری در استارت آپ‌ها ، ایده های تجاری صندوقهای پر ریسک حمایت از استارتاپ های جدید و سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را نام برد.

کسب و کارهای آنلاین

 

انواع کسب و کارها با قابلیت  سرمایه گذاری آنلاین

از نظر سهولت دسترسی، بازارها را به دو بخش بازارها با معاملات حضوری و بازارها با معاملات غیر حضوری تقسیم می کنند که البته در سال‌های اخیر اکثر افراد جامعه به دلیل رشد تکنولوژی وارد بستر سرمایه گذاری‌های آنلاین یا غیر حضوری شده اند. در ادامه انواع کسب و کار با سرمایه گذاری آنلاین آورده شده است:

 

۱- سرمایه گذاری در بورس، خرید و فروش سهام و اوراق مشارکت

دیگر مانند سالهای گذشته برای خرید سهام و اوراق دولتی نیاز به مراجعه حضوری به تالار بورس وجود ندارد.

گسترش عصر ارتباطات و دنیای اینترنت باعث شده که دیگر نیازی به تماس تلفنی یا مراجعه حضوری و ملاقات مستقیم با کارگزار های بورسی برای خرید سهام نباشد. فقط یکبار کافیست که از طریق مراجعه حضوری به کارگزاری‌ها یا نزدیکترین دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با کارگزاری ها که در اطراف محل سکونت شما وجود دارد برای احراز هویت حضوری و دریافت کد معاملات بورسی جهت سرمایه گذاری یا خرید و فروش آنلاین (ترید روزانه) اقدام کنید.

2- سرمایه گذاری در بازار آتی سکه و اختیار معاملات

شما علاوه بر خرید و فروش سهام در بورس اوراق بهادار تهران، میتوانید به خرید و فروش سکه بهار آزادی یا خرید یونیت ها (واحدهای) صندوق های سرمایه گذاری در طلا و همچنین خرید و فروش در بازار اختیار معاملات بپردازید که البته ریز شدن در این قسمت از حوصله مقاله خارج میباشد و حتما در مقالات دیگر در این باره به شما دوستان اطلاعات با ارزشی خواهیم داد. شما با خرید هر ده گواهی سپرده طلا میتوانید معادل یک سکه تمام بهار ازادی از  شعبات خاص بانک رفاه، ملت، صادرات یا سامان سکه فیزیکی خود را در قبال ارائه‌‌ی اسناد اوراق دریافت کنید.

حتی در مواقعی خرید سکه از این روش قیمت کمتری نسبت به بازار آزاد برای شما می افتد. پس اگر بخواهید بصورت مستقیم خرید و فروش و سرمایه گذاری در طلا کنید میتوانید از گواهی های سپرده طلا استفاده کنید و اگر بخواهید به صورت غیر مستقیم در سکه و طلا سرمایه گذاری کنید میتوانید از یونیت های صندوق های سرمایه‌گذاری در طلا مانند صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر سکه کیان با نماد گوهر، صندوق سرمایه گذاری طلای زرافشان امید ایرانیان با نماد  زر ، صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر سکه طلای مفید با نماد عیار  و صندوق پشتوانه طلای لوتوس پارسیان با نماد طلا  سرمایه گذاری کنید.

 

آتی سکه

 

 

3- فارکس

 فارکس در واقع همان بازار مبادلات جفت ارزهای جهانی توسط بروکرهای خارجی است که بزرگترین بازار از نظر حجم معاملات و جابجایی سرمایه در جهان میباشد. این بازار دو طرفه است و افراد حقیقی و حقوقی از نوسانات جفت ارزها و  اخبار فاندامنتال در آن کسب سود می‌کنند. البته با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر در ایران، معاملات فارکس در ایران ممنوعیت دارد ولی کارگزارهایی هست همانند آلپاری، لایت فارکس، روبو فارکس و غیره که در این زمینه با ایرانیها همکاری می‌کنند و براحتی از طریق آن‌ها میتوان به خرید و فروش در بازار فارکس پرداخت.

مطالب مهم دیگر
تأثیر یک مدیر عالی کارآمد در کسب و کار

 

4- ارزهای دیجیتال

 نخستین ارز دیجیتال به نام بیت کوین در سال 2009 به وجود آمد. بعد از آن بود که ارزهایی مثل اتریوم، لایت کوین، ریپل و ترون نیز ایجاد شدند. نوسان بالای این ارزهای دیجیتال سبب جذابیت معامله گری در این بازر شده است.همچنین با خرید دستگاه هایی به نام ماینر و اتصال به استخرهای مخصوص میتوان به استخراج ارزهای دیجیتال مهم پرداخت و از فروش این رمز ارزها به صرافی ها بعلاوه تورم نرخ دلار که به آنها میخورد سودهای جذابی به دست آورد. داشتن امنیت بالا و ناشناس بودن طرفین معامله علاوه بر جنبه های مثبتی که دارد، موجب شده است تا پولشویی با استفاده از رمزها ترویج یابد. این عامل با نبود ساز و کار حمایتی قانونی و محدودیت اعمال شده توسط دولت ها همراه شده است.

 

5– استارت آپ ها

 استارت آپ ها به عنوان یک کسب و کار جدید در عصر کنون وارد عرصه تجارت شده اند. و به دلیل موفقیت ها و رشدهای زیادی که در این زمینه داشته اند مورد توجه بسیاری از افراد جهت ورود یا سرمایه گذاری قرار گرفته اند. ممکن است فکر کنید چرا استارت آپ ها جزء سرمایه گذاری های آنلاین و اینترنتی دسته بندی شده اند، به دلیل اینکه بیشتر استارت آپ ها بر پایه اینترنت و آی تی شکل می گیرند. تپ سی، اسنپ، دیجی کالا، شیپور و دیوار از جمله استارت آپ هایی هستند که در سال های اخیر در ایران بر بستر تجارت الکترونیک بنا شده‌اند. استارت آپ ها اگر چه سودهای بسیار بالایی نصیب سرمایه گذاران و متولیان خود کرده‌اند ولی کماکان جز سرمایه گذاری های پر ریسک و خطرناک شناخته میشوند و برای ورود در این زمینه باید حتما از مشاوره با افراد خبره و کارشناس‌های اقتصادی بهره برد.

 

استارت اپ های آنلاین

 

جمع بندی

سرمایه گذاری های آنلاین در دنیای کنونی توجه خیلی افراد را به خود جلب کرده و به راحتی می‌توان در بازار بورس اوراق بهادار ، طلا، ارزهای دیجیتال و استارت آپ‌ها سرمایه گذاری آنلاین به صورت اینترنتی یا غیرحضوری انجام داد. در روش معاملات اینترنتی اغلب به حضور سرمایه گذار نیازی نیست. در حال حاضر خرید و فروش اینترنتی سهام در بورس یکی از سرمایه گذاری های جذاب به شمار می آید. سرمایه گذاری اینترنتی جز ء سرمایه گذاری های قانونی و پر سود به شمار می‌اید و می‌تواند بعنوان یک سپر آهنی در برابر تورم افسار گسیخته اقتصاد ایران در آینده برای شما عمل کند.

 

 

منبع : تیم اقتصادی گروه اول بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *