افراد پر اطلاع ولی جیب خالی!

افراد پر اطلاع ولی جیب خالی!

در این مقاله بررسی می کنیم که علت اصلی اینکه افراد زیادی در بازارهای مالی وجود دارند که سطح دانش و اطلاعات خوبی دارند ولی از کسب نتایج خوب و سودهای بالا جا می‌مانند، چیست.

افراد پر اطلاع

ذهنی پر از اطلاع ولی جیب خالی!

افرادی که تمایل دارند فعالیت خود را با آموزش در این حوزه شروع کنند، عموما کار خود را با کتاب یا کلاس های آموزشی آغاز می‌ کنند. از آنجایی که کتاب‌ها و آموزشگاه‌های زیادی در این حوزه وجود دارد، وقتی با آموزش‌های کسب شده موفق نمی‌شوند، برای ارتقای سطح معامله گری خود به دنبال کتاب و آموزشگاه‌ها و منابع اطلاعاتی دیگر می‌روند و این روند فرسایشی تا جایی ادامه خواهد داشت که بعد از چند سال به یک منبع اطلاعات مالی بی ارزش و بدون خروجی مالی تبدیل می‌شوند. این افراد پس از چند سال تلف کردن زمان و سرمایه تازه به این نتیجه می رسند که تمام روش‌ها و ابزارهای تحلیل گری به تنهایی هیچ کمکی به سوددهی آنها نمی کند و در مسیر درست معامله گری قرار ندارند.

همچنین اکثر افرادی که در این حوزه فعالیت خودشان را شروع می‌کنند در این توهم هستند که روش خاصی وجود دارد که اگر آن را کشف کنند همیشه در معاملات خود برنده هستند. به همین دلیل کتاب های متنوعی مطالعه می کنند و روش های زیادی را آموزش می بینند. آن ها به نوعی در دام آموزش های طولانی گرفتار می‌ شوند. این افراد فکر می‌ کنند تمام معامله گران موفق این فرمول طلایی را کشف کرده‌اند و آن را برای هیچ کس فاش نمی کنند. ولی بعد از چند سال تلف کردن سرمایه با یک محاسبه ساده درک می‌کنند که اگر کسی در همه معاملات خود برنده باشد، بعد از مدت کوتاهی ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد. یادتان باشد این تفکر یک سراب است. با تکرار و ماندن در این مدل رفتار ، این افراد به یک منبع نامتناهی اطلاعات، بدون هیچ نوع خروجی مالی تبدیل می‌شوند. 

 

مطالب مهم دیگر
چه افرادی برای بازارهای مالی مناسب هستند؟

ذهنی پر از اطلاع ولی جیب خالی

 

روش کار معامله گران حرفه‌‌ای

معامله گران و افراد حرفه ای با روش های متفاوتی به این سطح از معامله گری رسیده اند، ولی همه آنها در یک نکته مشترک هستند. آنها از روش‌های معاملاتی پیچیده به شدت دوری می کنند و روش شخصی خود را خلق کرده اند که برگرفته از چند بند ساده ولی کارآمد است. آن ها در طی زمان، روش معاملاتی خود را کاملا شناخته اند و از بعدهای متفاوتی آن را مورد آزمایش قرار داده‌اند به طوریکه به سیستم خود ایمان آورده اند و با همین روش به بلوغ معامله گری خود رسیده اند. این افراد بیشتر تمرکز خود را روی مدیریت ریسک و سرمایه گذاشته و با یک روانشناسی و تعهد قوی به آن وفادار می مانند.

 

روش کار معامله گران حرفه‌‌ای

 

توقع معامله‌گر حرفه‌ای در مقابل دیگر شغل های سطح بالا

هدف های بزرگ، تلاش های بزرگ را می‌طلبد و نتیجه رسیدن به هدف بزرگ داشتن دستاوردهای بزرگ است. معامله گری که این مسیر طولانی را با ممارست و تلاش فراوان با موفقیت پیموده و به یک معامله گر حرفه‌ای تبدیل شده شایسته چیست؟ معامله گر حرفه‌ای تولیده کننده سود است. همان طور که کمپانی خودرو سازی ماشین تولید می کند، معامله گران حرفه ای از پول خود و دیگران سود تولید می‌کنند.

 

شغل های سطح بالا

 

نتیجه گیری

به دلیل درک نکردن مسیر معامله‌گری است که دنیای بازارهای مالی و سرمایه گذاری پر از افرادی است که ذهنی مملو از اطلاعات دارند ولی هیچ پولی در بساط ندارند. اینکه ما فقط به یک منبع افزایش دانش تبدیل شویم باعث می ‌شود نتوانیم به درستی روی یک استراتژی و تست بازار کار بکنیم. شما هر چقدر هم به صورت تئوری کسب دانش کنید تا زمانیکه به صورت عملی درگیر فرآیند معاملات و موج‌های بازار نشوید نمی‌توانید نتایج دلخواه خود را به دست بیاورید.

 

منبع: سایت اول بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *