تشخیص با ارزش‌ترین سهام با رفتار صندوق‌ها

تشخیص سهام با ارزش

در این ویدئو آموزشی یاد میگیریم چجوری بتونیم بر اساس رفتار صندوق های حرفه ای بازار و حقوقی های بزرگ بازار بهترین سهام را شناسایی کنیم. این نهادها متخصصی دارند که تحلیل‌های قوی روی آینده صنایع دارند.

 

 

انواع روش های سرمایه گذاری در بورس

برای سرمایه گذاری در بازار بورس دو نوع سرمایه گذاری مستقیم و غیر مستقیم داریم. دسرمایه گذاری مستقیم بدین معناست که شخص سرمایه گذار با استفاده از روش‌های تحلیل بازار و تجارب شخص خودش سهام مناسب را شناسایی کرده و اقدام به خرید و فروش در این سهام می‌کند. سرمایه گذاری غیر مستقیم نیز نوعی دیگر از سرمایه گذاری است که اشخاصی که دانش فنی و یا وقت کافی برای تمرکز در بازار را ندارند از امکانات این نهادهای مالی استفاده می‌کنند. صندوق‌های سهامی و شرکت های سبدگردانی جز این دسته از نهادها برای سرمایه گذاری غیر مستقیم اشخاص حقیقی می‌باشند.

 

کسب و کار های آنلاین

 

 

ویژگی‌های استفاده از صندوق‌های بورسی

  1. مدیریت تخصصی دارایی و سرمایه شما
  2. صرفه جویی در زمان
  3. نقد شوندگی مناسب و سریع و عدم بلوکه شدن پول
  4. سرمایه گذاری متنوع

 

 

ارزها

 

 

انواع صندوق‌های موجود در بازار

صندوق‌های سهامی

این دسته از صندوق‌ها پر ریسک ترین نوع صندوق هستند چون بیشتر پرتفوی آن‌ها در سهام می‌باشد. و چون می‌توانند بازدهی بالایی به شما بدهند از همین سبب ریسک بالاتری نسبت به دیگر صندوق‌ها دارند.

صندوق‌های مختلط

این دسته از صندوق‌ها از نظر ریسک متعادل هستند نه پر ریسک و نه کم ریسک می‌باشند. حدود نیمی از دارایی این صندوق‌ها در اوراق با درآمد ثابت و نیم دیگر در سهام سرمایه‌گذاری می‌شود. این دسته از صندوق‌ها برای افراد با ریسک پذیری میانه کاربرد دارد.

صندوق‌های درآمد ثابت

این دسته از صندوق‌ها کم ریسک‌ترین صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری در بازار هستند. 75 درصد پرتفوی این صندوق‌ها در بخش اوراق با درآمد ثابت قرار می‌گیرد و تا 25 درصد نهایتا می‌تواندد در بخش‌های با ریسک بیشتر مانند سهام سرمایه‌گذاری کنند.

 

مطالب مهم دیگر
نحوه تشخیص قدرت مالی و سود سازی

صندوق های ETF

 

سایت iranetf.org

این سایت یکی از سایت های خوب است که صندوق‌های مهم بازار را برای شما دسته بندی کرده و پرتفوی صندوق‌های و بیشترین خرید‌هایی که در طی ماه های قبل داشته اند به ما نشان می‌دهد. این سایت در واقع بازدهی صندوق‌ها و به نوعی رفتار صندوق‌ها را به ما نشان می‌دهد. 

از سایت fipiran.com هم می‌توان استفاده های خوبی کرد که در ویدئوی بالا خدمت شما توضیح داده شده است.

گروه اول بورس

1 دیدگاه برای “تشخیص با ارزش‌ترین سهام با رفتار صندوق‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *