نحوه تشخیص ورود و خروج پول حقیقی در سهم

نحوه تشخیص ورود و خروج پول حقیقی در سهم

در این مقاله به بررسی ورود و خروج پول حقیقی در سهام می پردازیم. برای اینکار لازم است که از سایت tsetmc استفاده کنیم. البته افزونه وسهام نیز مقدار ورود و خروج پول حقیقی رو به ما نشان می‌دهد.

 

 

معنی ورود و خروج پول حقیقی

لازم است بدانید که همیشه برآیند خرید و فروش حقیقی صفر است. اینکه می‌گویند ورود پول حقیقی داشتیم یعنی از طرف مقابل خروج پول حقوقی داشتیم (‌یعنی حقوقی فروخته و حقیقی خریده) و اینکه می‌گویند خروج پول حقیقی داشتیم یعنی ورود پول حقوقی داشتیم. البته این حالت کلی این کار است و قطعا در این بین افراد حقیقی وجود دارند که از دیگر حقیقی‌ها خرید می‌کنند یا افراد حقوقی وجود دارند که از دیگر حقوقی ها به منظورهای متفاوت خریداری می‌کنند تا سهمی حجم بخورد. در حقیقت خرید و فروش حقیقی و حقوقی نوعی تغییر مالکیت و دست به دست شدن سهام است که میتواند به منظور های مختلفی در تایم بازار اتفاق بیفتد. آنچه که در بیان فعالین بازار مهم ایت ورود پول حقیقی (ورودی مثبت پول) در سهام است که می‌تواند موجب استقبال از سهام یک صنعت در زمان خود بشود. ما در ویدئوی آموزشی بالا نحوه محاسبه دستی توسط خود فرد را آموزش داده ایم که چطور متوجه این اعداد و ارقام شود شخص معامله گر تا تصمیمات بهتری را بگیرد.

هر وقت شما تعداد حجم خرید حقیقی رو منهای تعدادی حجم فروش حقیقی ها بکنید ( این اطلاعات روی تابلوی tsetmc هم سهم قسمت بالا سمت چپ موجود میباشد) و عدد به دست آمده را ضربدر قیمت پایانی سهم بکنید مقدارد ورود یا خروج پول حقیقی طی آن روز معاملاتی را به شما نشان می‌دهد. اگر عدد حاصل مثبت بود یعنی ورود پول حقیق داشتیم و اگر عدد به دست آمده منفی باشد یعنی ما در آن روز خروج پول حقیقی از سهم داشتیم. که باید دلایل بنیادی آن جهت خرید یا فروش سهم مورد بررسی قرار بگیرد.

 

مطالب مهم دیگر
فیلترهای طلائی

ورود و خروج پول حقیقی

سرانه خرید و فروش

به متوسط یا میانگین خرید و فروش هر فرد در بازار اعم از حقیقی یا حقوقی سرانه خرید یا سرانه فروش حقیقی یا حقوقی می‌گویند. بررسی مقدار سرانه‌های خرید و فروش نشان می‌دهد به‌طور متوسط اشخاص حقیقی یا حقوقی چه مبلغی از یک سهم را در روز خریداری کرده و یا فروخته اند.

سرانه خرید و فروش

 

اول بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *