تشخیص جهت حرکت پول در بازار

تشخیص جهت حرکت پول در بازار بورس

 

در این آموزش قراره یاد بگیریم چجوری خودمون تو هر لحظه متوجه شیم جریان پولی موجود در بازار داره به کدوم سمت حرکت میکنه و همچنین صنایع و سهامی که الان پول در آنها جریان داره و نقدشوندگی بالایی نیز دارند رو شناسایی بکنیم. 

 

 

 

 

دلایل اهمیت دانستن جهت حرکت پول در بازار

  1. وقتی در سهامی که دارای ورود پول است سهمی بخریم براحتی هر زمان که بخواهیم می‌توانیم سهام خود را نقد کنیم و از بازار خارج شویم. ( بجز مواقع افشای اطلاعات یا بسته شدن نماد از طرف سازمان بورس که کنترل این مورد دست هیچ شخصی نیست)
  2. اگر قصد نوسانگیری و یا سود در بازه زمانی کوتاهی رو داشته باشیم این مورد قطعا در سهامی اتفاق می افتد که پول و قدرت مالی بازار در اون سهام جریان دارد زیرا سهامی که پولی در آن جریان نداشته باشد نمی‌تواند به ما سود برساند.
  3. شناسایی صنایع پر سود که در نهایت این صنایع برای شرکت در مجمع عادی سالانه نیز مناسب هستند چون می‌توانند تقسیم سود نقدی خوبی در مجامع برای سهامداران خود داشته باشند.

 

تشخیص جهت پول در بورس

 

نکته مهم

موردی که خیلی اهمیت دارد این است که باید بدانید پولی که در بازار است در یک سهم یا صنعت خاص هرگز نمی‌ماند و دائم بین صنایع مختلف حرکت می‌کند. دلیل این امر آن است که قسمت مهمی از این پول هوشمند و عظیم بازار دست بازارگردان های اصلی بازار است که با آن مدام بازی در صنایع مختلف بازی می‌کنند و پول بزرگ بعدی پولی است که دست سهامداران بزرگ و صندوق های حقوقی بازار است که این دسته از سهامداران معمولا پول رو جایی میبرند که بازی بازارگردان در اونجا در حال اتفاق است و این گروه پولشونو الکی در سهامی که جان مالی و توان رشد ندارند، نمی‌برند. اگر قصد مصونیت و کسب سود در بازار های مالی را دارید بخشی از استراتژی سرمایه گذاری و معامله گری شما باید بازی کردن پشت دست این بزرگان بازار باشد.

 

مطالب مهم دیگر
عوامل تعیین کننده نرخ دلارداخلی

 

تشخیص جهت پول در بورس

 

 

پول هوشمند

پول هوشمند یا اصطلاحا smart money میزان سرمایه و اعتبار مالی است که در اختیار گروه و تیمی متخصص دارای کدهای حقیقی و حقوقی قرار دارد که  این پول توسط تصمیمات و اطلاعات خوبی که این افراد دارند در بازار بین صنایع مختلف حرکت می‌کند و می‌تواند در مدت زمان کوتاهی سهمی را به بالاترین میزان سود دهی برساند. معمولا سهامی که پول هوشمند به آنها ورود می‌کند دارای حجم معاملات بالا و وضعیت تابلوی خوبی در بازار بورس خواهند بود. تشخیص و شناسایی پول هوشمند توسط فیلتر شناسی و روانشناسی بازار تا حدودی قابل شناسایی است ولی این گروه طوری عمل نمی‌کنند که دیگر سهامداران براحتی متوجه تصمیمات آنها بشوند.

 

تشخیص جهت پول در بورس

 

 

 

تهیه شده در سایت اول بورس

4 دیدگاه برای “تشخیص جهت حرکت پول در بازار

  1. محمد گفته:

    نکته ای که گفتین شاید خیلی پیچیده نباشه ولی درک این نقطه خیلی میتونه بهمون در معاملاتی که داریم کمک بکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *