فرصت طلایی برای سود‌گیری از مجامع

فرصت طلایی برای ورود در سهم

در این آموزش قصد داریم با هم یاد بگیریم بهترین زمان‌ها برای ورود و سودگیری از سهم چه مواقعی هست. درست است که بازار سرمایه نوسان‌های زیادی همیشه با خود دارد و اصلا قابل پیشبینی دقیق نیست. منتها زمان‌هایی وجود دارد که شما می‌توانید به احتمال خیلی زیاد از سهم سود گرفته و بعد از مدت کوتاهی از سهم خارج شوید. یکی از این زمان های مهم قبل و بعد از مجامع عمومی عادی سالیانه می‌باشد. (برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از دوره کسب درآمد از تابلوخوانی و روانشناسی رفتار بازار استفاده کنید)

 

 

استراتژی کسب سود از مجامع عادی سالیانه

سهام شرکت‌ها معمولا چند هفته قبل از شروع مجمع عمومی عادی سالانه و البته در صورتیکه شرایط و صورت‌های مالی و سود سازی شرکت در آن سال مالی مناسب بوده باشد، یک رشدی را تجربه می‌کنند. حالا شما برای کسب سود از این مجمع سالانه شرکت دو کار می‌توانید انجام دهید.

 

سود از مجامع

روش اول: این است که اگر سهم شما از چند هفته قبل از مجمع به اندازه سودی که در آخرین صورت مالی سالیانه حسابرسی شده اعلام کرده است سود کرد، می‌توانید تا ۲ روز قبل از زمان قطعی برگزاری مجمع سهام خود را فروخته و با سود از سهم خارج شوید. چون بعد از شرکت در مجمع قیمت سهم به اندازه سودی که در مجمع تقسیم شده است کاهش می یابد.

روش دوم: به این صورت است که شما می توانید بعد از باز شدن سهم در مجمع و بررسی شرایط و روند سهم بعد از چند روز  (حدودا بین چهار روز تا دو هفته) وارد سهم شده چون در این زمان قیمت سهم مقداری رقیق شده  و یا ممکن است رنج بزند پس شرایط خوبی ایجاد میکند که شما در یک هفته پس از مجمع وارد سهم شوید و ‍پس از کسب سودی معقول از سهم خارج شوید.(در سهامی که بنیاد خوبی دارد و شرایط و سنتیمنت بازار نزولی نباشد)

 

مطالب مهم دیگر
تاثیر قیمت نفت بر سهام پالایشگاهی

سودگیری از مجمع سالیانه

 

نکته مهم: دوستان اگر دیدین تو صورت های مالی وضعیت گزارش‌های شرکت و شرایط تولید و فروش شرکت خوبه و سهم شما جز صنایعی هست که تقسیم سود بالایی دارند مثل شرکت‌های پتروشیمی و شیمیایی می‌توانید در مجمع سهم شرکت کنید و چون شرکت با بنیاد و خوبی رو انتخاب کرده اید و در شرایطی که اوضاع اقتصادی نرمال باشد، مطمئن باشید بعد از مجمع نیز گپ قیمتی ایجاد شده در مدت زمانی کوتاه می‌تواند پر شود و شما از سهم منفعت خوبی را به دست بیاورید. همچنین شرایط شاخص کل را همیشه در نظر داشته باشید و در نقاط نزدیک به مقاومت شاخص خیلی محتاط رفتار کنید تا حداقل ریسک ممکن در بازار شامل حال شما شود.

 

 

 

تهیه شده در اول بورس

2 دیدگاه برای “فرصت طلایی برای سود‌گیری از مجامع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *