۳ ترفند مهم از حق تقدم‌ها

ترفند حق تقدم

در این آموزش مهم که در گروه اول بورس آماده شده است با ۳ نکته از حق تقدم‌ها که همراه با مثال عملی توضیح داده شده است، آشنا می شویم. همواره برای کسب سود از بازارهای مالی شما نباید خود را محدود به یک مدل سرمایه گذاری بکنید. گاهی سودگرفتن از حق تقدم‌ها می‌تواند منفعت بسیار بیشتری را نسبت به سهام نصیب شما بکند.

 

 

۳ نکته مهم از حق تقدم ها

مورد اول دامنه نوسان حق تقدم ها میباشد. حق تقدم ها در بازار بورس اوراق بهادار می‌توانند از منفی ۱۰ درصد تا مثبت ۱۰ درصد یعنی ۲۰ درصد طی یک روز معاملاتی حداکثر می‌توانند نوسان کنند.

مورد دوم قابلیت اهرم سازی در حق تقدم ها هستش که ویژگی جذابی در حق تقدم ها می‌باشد. البته اینکه چجوری بتوانید از اهرم سازی استفاده بکنید شرایطی دارد که در مثال ویدئوی آموزش برای شما به صورت عملی بررسی شده است.

مورد سوم بحث بهترین زمان خرید حق تقدم ها است. اگر شما قصدتان نوسان گیری از حق تقدم و کسب یک بازده کوتاه مدتی هست بهترین زمان برای ورود زدن ۱۰ تا ۱۵ روز اول مجاز شدن حق تقدم‌ها در بازار می‌باشد. (میدانید که حق تقدم ها کلا ۶۰ روز در بازار بورس اعتبار معامله شدن دارند)

اگر قصد نگهداری و سرمایه‌گذاری در حق تقدم‌ها را دارید بهتر است در روزهای آخر معاملاتی حق تقدم‌ها اقدام به خرید حق تقدم‌ها کنید. زیرا در این روزها بعلت فشار فروش در حق تقدم سهام، شما می‌توانید در قیمت های پایین‌تری حق تقدم ها را تهیه بفرمایید.

 

حق تقدم ها

حق تقدم سهام شامل چه افرادی یا گروهی می شود؟

هر سهامدار حقیقی که در زمان مجمع سهم در مجامع افزایش سرمایه، سهم اصلی شرکت را داشته باشد و قبل از مجمع سهم را نفروخته باشد، به میزان سهامی که در اختیار دارد و درصد افزایش سرمایه، حق تقدم سهام متناسب با تعداد سهام پرتفوی خود را دریافت می‌کند.

مطالب مهم دیگر
تشخیص ارزندگی سهم از حرکات شاخص

 

حق تقدم سهام

 

منبع:

سایت اول بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *